Prijateljska utakmica

Slavlje Dinama u Žepču

Dinamo je u četvrtak uveličao rođendan NK Žepče odigravanjem prijateljske utakmice povodom stote obljetnice kluba. U revijalnoj prijateljskoj utakmici, momčad trenera Nenada Bjelice upisala je 2:0 pobjedu.

Prije utakmice na travnjaku je održana kratka svečanost. Predsjednik Dinama Mirko Barišić predao je povodom proslave stote obljetnice i odigravanja prijateljske utakmice domaćinu NK Žepče poklon 50 nogometnih lopti, dok je predsjednik domaćeg kluba Miroslav Ilić gospodinu Barišiću uručio priznanje i zahvalnicu. Momčadi su prije početka utakmice ovaj susret obilježile i zajedničkom fotografijom.

Strijelac prvog pogotka u 13. minuti susreta bio je mladi Leon Šipoš koji je iskosa s desne strane zatresao suprotni kut za rano vodstvo. Zagrebačka je momčad imala niz dobrih prilika u prvom dijelu. Atiemwen je u 11. minuti iz kaznenog prostora pucao malo preko gola, Šitum je imao izglednu priliku par minuta kasnije kada je zatresao vanjski dio mreže, dok je u 29. minuti pokušaj Đire obranio vratar Žepča. U 37. minuti Šipoš je glavom iz blizine uputio još jedan opasan udarac, ali lopta odlazi u ruke domaćeg vrata. Domaćin se dobro branio protiv hrvatskog prvaka pa se na odmor otišlo uz 1:0 prednost za Dinamo.

U drugom poluvremenu rezultat je na 2:0 za Dinamo postavio mladi Dominik Rešetar koji se u strijelce upisao u 75. minuti, pogotkom iskosa s lijeve strane iz blizine kada je prebacio domaćeg vratara. Imali su igrači trenera Bjelice par dobrih situacija i u drugom poluvremenu; Baturina je bio dva puta u sjajnoj poziciji pred samim golom, ali su oba njegova pokušaja otišla pokraj vratnice. Igrači Žepča imali su izglednu priliku u 69. minuti kada je vratar Juric dobrom reakcijom zaustavio pokušaj. Do kraja utakmice nije više bilo promjene rezultata.

Plavi će u petak gostovati i u Tuzli gdje će još jednim prijateljskim susretom uveličati sto godina postojanja nogometnog kluba FK Sloboda Tuzla.

Četvrtak, 10.10.2019. 16:30h

BiH, Žepče, Gradski stadion

NK Žepče - GNK Dinamo 0:2 (0:1)

Žepče: Trogrlić, Jurić, Čančar, Jukić, Kozlić, Tadić, Jurić, Lučić, Jorgić, Krehmić, Martinović (još su igrali Budimir, Adžić, Relotić, Kulovac)

Dinamo: Zagorac - Pinto, Dilaver, Moubandje, Leovac - Đira - Šitum, Tolić, Atiemwen, Gyuhyeong - Šipoš (drugo poluvrijeme: Juric, Bagarić (od 65. Rešetar), Šutalo, Čuić, Hyunwoo, Olmo, Radić, Jovičević, Mišković, Gogić, Baturina)

Strijelci: 0:1 Šipoš (13.), 0:2 Rešetar (75.)