Dinamo – Gorica 3:2

Slavlje Plavih; razigrani Gavranović na vrhu ljestvice strijelaca

Protiv Njemačke se samo “zagrijavao” za – Goricu. Maksimirski je napadač Mario Gavranović, nakon nedavna dva gola u dresu švicarske reprezentacije u remiju protiv Njemačke, 3:3, zablistao i u derbiju Prve HNL.

U subotnjem maksimirskom okršaju 8. kola Dinamo je svladao velikogoričku družinu s 3:2 i time joj odmaknuo na tri boda prednosti uz utakmicu manje. Gavranović se, pak, zavijorio na vrhu ljestvice strijelaca s ukupno sedam pogodaka ove sezone.

A prvi od subotnja tri potpisao je u 32. minuti dojmljivim volejem s desetak metara. Petar Stojanović s Dinamove je polovice terena poslao dugu loptu u kazneni prostor, ondje je osvanuo maksimirski danski branič Rasmus Lauritsen, kojem je ovo ujedno bila i maksimirska premijera, i vješto glavom spustio loptu za Gavranovićev katapult.

Samo četiri minte kasnije Lirim Kastrati s desnoga je krila prvo pogodio u blok, ali odbijenu je loptu ipak uspio lansirati “na drugu vratnicu” gdje ju je dočekao sveprisutni Gavranovič i glavom skrenuo u gol.

Gorica se brzopotezno “vratila u igru” munjevitim ulaskom u drugo poluvrijeme. Musa Muhammed zavrnuo je s desna, maksimirski vratar Dominik Livaković u letu uspio ispruženom rukom dohvatiti loptu, ali samo do Kevina Theophilea od kojeg se odbila pred samu gol-crtu. Ondje je vrebao Ognjen Mudrinski i bez poteškoća skrenuo u mrežu. Taj je pogodak dodatno rasplamsao žar kod Gorice koja je, baš kao prethodno i Dinamo, na svoj drugi gol čekala četiri minute. Anthony Kalik ubacio je dubinsku loptu u kazneni prostor, spretno ju je prihvatio Jiloan Hamad i smjestio u kut.

Pobjedu plavima osigurao je nadahnuti Gavranović u 66. minuti. Joško Gvardiol na lijevoj je strani proigrao Mislava Oršića koji se sjurio prema vratima, poslao povratnu na vrh peterca gdje ju je maksimirski napadač skrenuo u gol. Ova je efektna Gavranovićeva reakcija, kako je primijetio iskusni kolega, bila baš u stilu popularnog Snješka Cerina

Odmah nakon te akcije trener Zoran Mamić na klupu je povukao sad već umornog Gavranovića, dodatno iscrpljenog akcijama reprezentacije.

Bio je Gavranović nadomak pogotku i u 27. minuti kad je Stojanović na desnoj strani bio u “klinču” s Hamadom od kojeg se lopta silovito odbila u kazneni prostor. Maksimirski ju je napadač prihvatio pred samim petercem, već zaobišao vratara Kristijana Kahlinu, koji mu je ipak u zadnji trenutak uspio iščeprkati loptu. Mudrinski je, pak, s druge strane, nakon ubačaja s lijeva u 58. minuti silovitim volejem s desetak metara poslao loptu malo preko gola.

Sljedeće iskušenje Dinamo čeka 25. listopada u Šibeniku.

Zagreb, 17. listopada 2020.

HT Prva liga, 8. kolo

Stadion Maksimir

Dinamo: Livaković – Stojanović, Theophile, Lauritsen, Leovac (62. Ivanušec) – Franjić; Kastrati (46. Gvardiol), Majer (86. Burton), Jakić, Oršić – Gavranović (67. Petković)

Trener: Zoran Mamić

Gorica: Kahlina – Muhammed, Jovičić, Krizmanić, Čabraja – Kalik (73. Pršir), Babec; Hamad (80. Doka), Suk, Špikić (69. Golubickas) – Mudrinski (73. Dieye)

Trener: Valdas Dambrauskas

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka), Gledatelja: 780

Strijelci: 1:0 Gavranović (32.), 2:0 Gavranović (36.), 2:1 Mudrinski (46.), 2:2 Hamad (50.), 3:2 Gavranović (66.)