Liga nacija

Stojanović sa Slovenijom ušao u ligu B, Kastrati strijelac za Kosovo

U izravnom međusobnom dvoboju za pobjednika skupine slovenska je nogometna reprezentacija odigrala 0:0 u gostima u Grčkoj i plasirala se u viši razred Lige nacija. Dinamov branič Petar Stojanović odigrao je svih 90 minuta u velikom remiju u Ateni što znači da su naši susjedi ušli iz lige C u viši kvalitativni rang, ligu B.

Slovenija je, dakle, pobjednik skupine 3 u ligi C, a za taj joj je uspjeh bio dovoljan i bod u Grčkoj. Natjecanje je završila sa 14 osvojenih bodova, dva više od Grka. Na četvrtom je mjestu Kosovo sa 5, a na zadnjem Moldavija s jednim bodom.

U borbi za ostanak u ligi C reprezentacija Kosova u Prištini je na stadionu Fadil Vokrri svladala Moldaviju s 1:0, a pogodak odluke postigao je Dinamov krilni napadač Lirim Kastrati u 31. minuti. Kosovari su time osigurali treće mjesto dok će Moldavija u doigravanje za ostanak u ligi C.