Gojak i Ademi strijelci

Uspješni u kvalifikacijama

Amer Gojak i Arijan Ademi nadahnutom su izvedbom u četvrtak pomogli svojim reprezentacijama u važnim kvalifkacijskim dvobojima za Europsko prvenstvo pri čemu su obojica upisali punu minutažu.

Gojak se prvi put upisao u strijelce u dresu A reprezentacije. Postigao je dva pogotka u pobjedi Bosne i Hercegovine protiv Lihtenštajna, 5:0, dok je Ademi osigurao bod Sjevernoj Makedoniji u ogledu s Izraelom.

BiH je pod vodstvom izbornika Roberta Prosinečkog, u dvoboju skupine J u Zenici, nadigrala Lihtenštajn postigavši čak pet pogodaka, a mrežu je načeo upravo Gojak u 11. minuti. Spretno je reagirao na asistenciju Edina Džeke, istrčao sam pred vratara i pogodio za 1:0. Četiri minute prije kraja utakmice maksimirski je vezist „uzvratio“ asistentciju Džeki serviravši mu loptu za 3:0. Prethodno je gostujući branič Andreas Malin zatresao vlastitu mrežu za drugi pogodak domaćih. Nakon što je Edin Višća zabio za 4:0, priču je svojim drugim golom zaokružio Gojak tako što je glavom proslijedio loptu u mrežu.

Reprezentacija BiH nakon pet odigranih utakmica nalazi se na trećem mjestu u skupini sa sedam bodova. Vodeća Italija ima 15, a drugoplasirana Finska 12 bodova. Momčad izbornika Prosinečkog u nedjelju gostuje u Armeniji.

Maksimirski je kapetan Ademi spasio bod sjevernoj Makedoniji protiv Izraela u Beer Shevi u dvoboju skupine G. Domaće je u vodstvo doveo Eran Zahavi u 55. minuti, a Ademi izjednačio u 64. za konačnih1:1.

Sjeverna Makedonija trenutačno je peta u skupini sa pet osvojenih bodova, dok su na prva dva mjesta Poljska sa 12 i Izrael sa osam. U ponedjeljak Makedonci gostuju u Latviji.