Real Sociedad - Dinamo 2:5

Velika pobjeda Dinama uz čak četiri pogotka Barišića

B momčad Dinama proslavila je visoku 5:2 pobjedu protiv momčadi Real Sociedad u 3. kolu međunarodnog prijateljskog turnira Al Abtal International Cup u Španjolskoj. Iako se većina utakmica naše skupine inače igra u gradu Salou, ovaj je susret odigran u Madridu gdje je Real Sociedad bio domaćin.

Sjajno je krenuo Dinamo u susret, ofenzivno od prve minute. Već nakon dvije minute igre Bartol Barišić zatresao je mrežu domaćina za rano vodstvo. Soldo je ukrao loptu na nekih 30 metara od gola i lijepo pronašao svog suigrača koji pogađa za 1:0. Drugi pogodak stigao je već u 14. minuti. Katinić je uputio preciznu dugu loptu pred domaća vrata, a Barišić se sjurio i jedan na jedan matirao španjolskog golmana za 2:0. Plavi su aposlutno kontrolirali igru od samog početka i zahvaljujući dobroj predstavi i nizu izglednih prilika u 26. minuti otišli na visokih 3:0 kada je stigao i hat-trick raspoloženog Barišića. Plavi su krenuli u brzinsku kontru, Rukavina je sjajno prošao po boku i ubacio u kazneni prostor gdje Barišić ponovno trese mrežu za povećanje prednosti. U 38. minuti nakon jednog prekršaja sudac je pokazao na bijelu točku za Dinamo. Precizan je s 11 metara bio sjajni Bartol Barišić koji je tako u manje od 40 minuta protiv španjolske ekipe postigao ukupno četiri pogotka.

Početkom drugog dijela Dinamo nastavlja s igrom prema naprijed, s nizom dobrih šansi i dominacijom na terenu, a novi pogodak postižu plavi još jednom s bijele točke. Strijelac je za 5:0 bio Dominik Braun. Pred kraj susreta došlo je do malo nervoze na terenu i plavi ostaju bez dva igrača. Prvo je Marko Josip Čavara nespretno udario protivnika tijekom borbe za loptu i sudac procjenjuje da je to start za crveni karton, a zatim je Braun nakon drugog prekršaja dobio drugi žuti karton. S dva igrača više Real Sociedad uspio je postići dva pogotka do kraja susreta. Zbog prigovora je na kraju isključen i vratar Mislav Zadro.

Dinamo ipak na kraju uz uvjerljivih 5:2 u Madridu zasluženo slavi te se okreće nadolazećoj utakmici.

U idućem kolu 30. siječnja Dinamo će igrati protiv momčadi Green Future Falcons, ekipe sastavljene od mladih talentiranih igrača iz Saudijske Arabije.

Plavi su do sada u skupini odigrali 1:1 s ekipom Olympique Marseille, Valencia je bila bolja od naše momčadi uz 4:3, dok je sada stigla prva pobjeda 5:2 protiv Real Sociedada.

Momčad Dinama otputovala je u kombiniranom sastavu juniora i B ekipe, a trener Damir Krznar uoči puta u Španjolsku najavio je da plavi u ove dvije utakmice žele ostvariti dobre predstave uoči nastavka drugog dijela sezone. U stožeru plavih je i trener juniora Jozo Bandić s obzirom na kombinirani kadar u ovom ciklusu.