Fantastična pobjeda za play-off Lige prvaka

Liga prvaka, 3. pretkolo, uzvratna utakmica

Suci: Ruddy Buquet, Guillaume Debar, Julien Pacelli, Frank Schneider

Ferencvarosi: Dibusz - Lovrencsics, Blažič, Dvali, Ćivić - Kharatin, Škvarka (od 71. Heister), Siger -  Zubkov, Nguen, Signevich

Dinamo: Livaković - Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac - Moro, Ademi (od 69. Gojak) - Hajrović (od 77. Majer), Olmo (od 83. Šitum), Oršić - Petković

Žuti kartoni: Ćivić, Ademi, Hajrović

Crveni karton: Ćivić

Strijelci: 0:1 Ademi (16.), 0:2 Petković (47.), 0:3 Olmo (55.), 0:4 Gojak (79.)

Igrači Dinama upisali su fantastičnu 4:0 pobjedu u Budimpešti i s ukupnih 5:1 protiv Ferencvarosa idu u play-off Lige prvaka!

Nakon što su u Zagrebu odigrali 1:1, Plavi su u uzvratnom susretu pokazali odličnu igru i slavili 4:0 na Groupama Areni.

Arijan Ademi postigao je pogodak u 16. minuti, u 47. minuti strijelac je bio Bruno Petković, u 55. se na listu upisao i Dani Olmo, a u 79. na 4:0 povisio je Amer Gojak. Velika, vrijedna i zaslužena pobjeda Dinama!

Trener Bjelica u Budimpešti je na travnjak od prve minute poslao sljedećih 11: Na golu Livaković, stoperi Dilaver i Perić, na bokovima Stojanović i Leovac. Zadnji vezni Ademi i Moro, a vezna linija Hajrović, Olmo i Oršić. Špica je bio Petković.

Već u drugoj minuti utakmice dobru je priliku imao Nguen, ali Livaković sjajno reagira i odbija loptu u korner. Minutu kasnije odlična prilika za Dinamo nakon kornera, na kraju akcije Hajrović iskosa ipak pogađa tek desni vanjski dio mreže. U šestoj minuti Nguen je utrčao u kazneni prostor Plavih, iskosa s lijeve strane pokušao matirati Livakovića koji je spreman i još jednom brani na prvoj vratnici.

16. minuta susreta donijela je veselje za igrače, klupu i navijače Dinama! Olmo je imao loptu na nekih 20 metara i sjajno proigrao Ademija koji se provukao kroz obranu domaćina i iz okreta sjajno zatresao mrežu za 1:0!

Još jedna lijepa akcija Dinama u 38. minuti. Olmo je s 30-ak metara loptu poslao u kazneni prostor, a Dilaver glavom poslao loptu u ruke vratara Dibusza. Domaćin je pokušao izjednačiti u posljednjim trenucima prvog dijela. Siger je pucao s ruba 16 metara, a pogađa tek stativu. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao.

GOLIJADA U DRUGOM POLUVREMENU

Momčadi su se vratile nakon odmora na teren, a uslijedila je prava golijada. Već u 47. minuti Plavi su povećali prednost i to nakon odlične akcije u domaćem kaznenom prostoru. Oršić je ušao po lijevoj strani u kazneni prostor, odigrao povratnu za Petkovića koji šalje loptu u mrežu za 2:0!

Fantastična raspoložena ekipa Dinama ponovno je zatresla mrežu domaćina u 55. minuti. Ademi je dobio loptu kod kaznenog prostora i dodao na nekih desetak metara, a Olmo sigurno pogađa mrežu za 3:0 i veliko slavlje.

U 69. minuti nakon prekršaja na Ademiju drugi žuti karton zaradio je Ćivić pa je momčad Ferencvarosa na travnjaku ostala s igračem manje. Pokušao je i Hajrović zabiti pogodak u 76. minuti, ali Dibusz je na mjestu i brani njegov udarac.

Par minuta kasnije na listu strijelaca upisao se i Amer Gojak! Majer je pucao, domaći vratar obranio, a odbijenu Gojak sigurno posprema loptu u gol Mađara za velikih 4:0! U 89. minuti dosuđen je kazneni udarac s bijele točke, ali Petković nije zatresao mrežu.

Sjajna večer u Budimpešti i apsolutno zaslužen prolazak Dinama u iduću fazu kvalifikacija za Ligu prvaka.

Podsjetimo, Dinamo će u play-offu Lige prvaka igrati protiv norveškog kluba Rosenborg koji je u ovoj fazi prošao Maribor (uz ukupnih 6:2).

Prva utakmica igra se 21.8. na stadionu Maksimir, a uzvrat 27.8. u gostima.