Trening utakmice

„Žuti“ pobjednici Dinamova „trokut turnira“

Možda još nisu do kraja baš „probili led“, ali maksimirski su „ledolomci“ na dobrom putu: u petak smo na maksimirskom travnjaku napokon, nakon više od dva mjeseca svjedočili – nogometnoj utakmici. Zasad je to bilo tek na pomoćnom terenu Hitrec-Kacian i u posebnim uvjetima, ali i uz – izravan prijenos na Hrvatskoj nogometnoj televiziji. I barem smo mogli uzviknuti: „ipak se kreće“. Dinamov trener Igor Jovićević organizirao je trening u kojem je igrače podijelio u tri različite momčadi koje su potom međusobno odmjerile snage po „jednokružnom ligaškom sustavu“.

Svaka je momčad, dakle, odigrala dvije utakmice, ali u trajanju po pola sata. U takvom Dinamovu „trokut turniru“ najbolja je bila momčad „žutih“ sa četiri boda, drugo je mjesto pripalo „plavima“ s tri ispred mladih s jednim bodom. Sve tri utakmice sudio je Marko Novak, inače analitičar i član stožera Dinama II. U svakom slučaju, i igračima i tv gledateljima bila je to zasigurno zanimljiva uvertira u nastavak prvenstvene sezone predviđen za 6. lipnja

Prvo su na travnjak istrčali „plavi“ i mladi. Marko Đira poslao je loptu ulijevo Antoniju Marinu koji je zavrnuo pred vrata, Mario Gavranović produžio udesno Damianu Kądzioru koji je zakucao u mrežu. Bili su plavi nadomak pogotku još u 11. minuti kad je Gavranović, nakon lukavoga slobodnog udarca, istrčao sam pred vratara Lovru Jurica. Spretno ga je zaobišao i iskosa s lijeve strane mirno uputio loptu u naoko praznu mrežu... No, u zadnji je trenutak Juric „odjednom izronio iz trave“ i uhvatio loptu na samoj gol-crtu. Vratar žutih nešto je kasnije uhvatio nezgodnu loptu koja se, nakon Marinova udarca s lijeve strane, odbila od obrambenoga bloka i promijenila putanju. Efektnu su akciju plavi odigrali minutu i pol prije pogotka. Đira je lansirao loptu u prostor za Tomislava Krizmanića, on vješto podvalio Kądzioru koji je nadirao s desne strane, ali žuti su nakon njegova udarca uspjeli loptu skrenuti izvan igrališta.

Izet Hajrović bio je dvostruki strijelac i, dakako, čovjek odluke u drugom dvoboju u kojem su „žuti“ pobijedili mlade s 2:0. Prvo je u 13. minuti Luka Ivanušec povukao napad, othrvao se nasrtajima suparnika, proigrao Brunu Petkovića koji je primio loptu na rubu kaznenoga prostora, spretno se okrenuo i podvalio udesno gdje ju je Hajrović lansirao u gol. Drugi je pogodak potpisao u 27. minuti kad je Mislav Oršić projurio lijevim krilom, primaknuo se petercu i na „drugoj vratnici“ proigrao Hajrovića koji ju je uz vješto primanje i efektni lažnjak smjestio u suprotni kut

Još su na otvaranju utakmice Oršić i Damjan Daničić sjajnim potezima probili desnu stranu, ali nitko nije dočekao Daničićev ubačaj na vrhu peterca. Ubrzo je potom Petar Stojanović zavrnuo s desna, a Petković „na prvoj vratnici“ poslao loptu malo preko gola, slično kao i Oršić u 22. minuti. Na samome izmaku dvoboja Ivanušec je odigrao povratnu Oršiću, ali Juric je uspio zaustaviti udarac.

U zadnjem dvoboju „trokut turnira“ žuti su golom šest minuta prije kraja uspjeli izjednačiti na 1:1 i uhvatiti bod. Hajrović je povukao napad, na desnoj je strani proigrao Stojanovića koji je zavrnuo pred vrata, a Petković natrčao na vrhu peterca i zakucao loptu u mrežu. Mladi su prethodno poveli još na otvaranju, u 4. minuti. Edin Julardžija gurnuo je „rolicu“ pred kaznenim prostorom, a Kim Gyu Hyeong u naletu snažnim udarcem iz prve lansirao loptu pod gredu. Mogli su mladi u 14. minuti voditi i 2:0 kad je Bartol Barišić izbio sam pred vratara Renata Josipovića. No, suviše je ambiciozno htio lobati visokoga maksimirskog čuvara mreže koji je pritom mirno prihvatio loptu.