Trener Kovačević i Beljo: Poštujemo Rijeku, ali vjerujemo da smo bolji i jedva čekamo utakmicu
12.5.2026

Trener Kovačević i Beljo: Poštujemo Rijeku, ali vjerujemo da smo bolji i jedva čekamo utakmicu

Uoči utakmice

NADOLAZEĆA UTAKMICA

Pobjeda protiv Hajduka u Maksimiru uz “bijeg” na 18 bodova razlike dodatno je rasplamsala ionako visoki žar među Dinamovim igračima uoči finala Kupa. Momčad trenera Marija Kovačevića čeka završni glanc sezone – u srijedu u Osijeku u 18 sati sučelit će se protiv Rijeke u dvoboju za pokal pobjednika SuperSport Hrvatskog kupa.

– Dobro je, nemamo briga što se tiče prvenstva, to smo riješili, s optimizmom gledamo na ovu utakmicu, vidim kod igrača da su pozitivni, jedva čekamo da krene. Igramo protiv kvalitetnog suparnika, vidjeli ste da je Rijeka jako dobra, zna igrati ovakve utakmice. Ali nemam razloga sumnjati u svoje igrače, moramo pružiti najbolje od sebe ako želimo pobijediti. Sposobni smo za to i vjerujem u pobjedu – istaknuo je trener Kovačević.

Kakvo je stanje s kadrom?

– Jako dobro, svi su tu, spremni, među njima i Scott McKenna koji je imao problema s ozljedom. Ismaël Bennacer dobro se osjeća, vidjet ćemo hoće li početi. Imamo slatke brige, u Kupu su u kadru za utakmicu 20 igrača. Ma, rekao sam dečkima, u finalu svatko želi pobijediti i teško ti je ako ne osvojiš, imam to iskustvo. Želim pomoći igračima da budemo bolji.

Dinamo je ovoga proljeća pokazao raznovrstan napadački potencijal, a unatoč tome nije uspio u te dvije proljetne utakmice pobijediti Rijeku. Bilo je 0:0 na Rujevici i 2:2 u Maksimiru.

– Prijašnje utakmice sad treba zaboraviti. Mislim da smo tad na Rujevici bili bolji suparnik, imali smo prilika, ali nismo zabili. Imamo kvalitetne igrače prema naprijed, vjerujem da će to biti taj dan kad ćemo biti efikasni. Nemam razloga sumnjati u to. Znamo pritom da je Rijeka dobra, tvrda momčad koja igra na rezultat, ali želimo pokazati da nismo slučajno ovog proljeća zabili toliko golova – dodao je trener Kovačević.

Slično razmišlja i maksimirski napadač Dion Drena Beljo koji je u subotnjoj utakmici protiv Hajduka, u pobjedi plavih s 2:0, zatresao mrežu i tako postigao svoj 30. prvenstveni gol ove sezone. Od ljeta je ukupno u svim natjecanjima postigao 37 pogodaka.-

– Ovo će biti posve drukčija utakmica od one četiri koje smo protiv Rijeke igrali u prvenstvu. Jaka su momčad, a meni osobno su utakmice protiv njih bile možda i najteže. Rijeka mi je najteži suparnik kojeg smo imali u ligi. Svakako će i u finalu Kupa biti tako, ne očekujem laku utakmicu, ali vjerujem u našu kvalitetu. U dobroj smo formi, u ovoj polusezoni nismo izgubili nijednu utakmicu u ligi i Kupu i vjerujem da ćemo tako odigrati do kraja. Mislim da smo bolji i da ćemo to pokazati i pobijediti.

Beljo je odrastao u Slavoniji, jesu li obitelj i prijatelji imali puno zamolbi za ulaznicama?

– Jesu, i njima je to velik dan, svi jedva čekaju utakmicu. Podijelio sam pedesetak ulaznica, a zahtjeva je bilo toliko da sam mogao više sam da sam ih uspio nabaviti. Bit će velika podrška i dat ću sve od sebe da i njih učinimo sretnima.

Uslijedio je i upit o eventualnom pozivu u reprezentaciju.

– Puno puta sam u zadnjih mjesec, dva odgovarao na to ništa se nije promijenilo, stojim iza svega što sam rekao. Moje je da radim, da igram što bolje mogu, da što više pomažem momčadi, a onda ćemo vidjeti hoće li me izbornik staviti na popis. Nije tu ništa novo, ništa drukčije – zaključio je Beljo.

GNK Dinamo Zagreb