Vremeplov 22.06.1947.

Montpellier – Dinamo 1-7

U svom zadnjem nastupu na turneji u Francuskoj zagrebački su nogometaši nastavili u razigranom i nadahnutom duhu. Na startu su pobijedili Olympique u Marseilleu sa 6-0, potom su sa 6-3 svladali Nimes da bi u zadnjem nastupu u Montpellieru slavili sa 7-1. Dinamo je u tri utakmice zabio 19 pogodaka!

Na ovoj su turneji za zagrebačku su momčad nastupila i dvojica igrača beogradskih klubova: vratar Ljubomir Lovrić iz Crvene zvezde i desni bek Ratko Čolić iz Partizana. Zaigrali su, dakako, i u Montpellieru neovisno o tome što se Lovrić četiri dana ranije ozlijedio u Nimesu. Trostruki je strijelac u ovom dvoboju bio Željko Čajkovski, dva je gola odao Božidar Senčar, po jednog Franjo Mara Wölfl i Ratko Kacian.

GNK Dinamo Zagreb