Vremeplov 22.06.1955.

Dinamo – Fiorentina 0-1

Talijanski napadač Giuseppe Virgili u 25. je minuti postigao pogodak kojim je Fiorentina odnijela bodove iz Maksimira. U utakmici igranoj za Grasshopper kup Firentinci su svladali Dinamo s 1-0. Zanimljivo je da se ovo natjecanje protezalo kroz čak četiri godine. Sudjelovalo je šest momčadi: Grasshoppers, Fiorentina, Austria Beč, Nice, Schalke i Dinamo. Igrali su dvokružnim sustavom, a utakmice su organizirali kad bi pronašli slobodne termine. U takvom je sustavu ukupno odigrano 30 utakmica, prvak je na kraju bila Fiorentina s 15 bodova ispred Nice koja je osvojila 12, dok je Dinamo bio treći s 11.

GNK Dinamo Zagreb