Uspješna premijera Dinama II

Borba na minus šest: ovako je bilo samo protiv Olympiacosa i PAOK-a

Izborio je jedanaesterac, asistirao za drugi i treći pogodak i pripremio dvije velike prilike... Američki krilni napadač Patrick Tshiani svojim je potezima u završnici utakmice pomalo „zagrijao“ promrzle kibice. Nogometaši Dinama II u subotu su pobjednički otvorili novu polusezonu: u premijernoj su pripremnoj utakmici u novoj godini svladali Dubravu 3:0.

No, pljesak zaslužuju „trudbenici“ obiju momčadi jer nisu se borili samo protiv suparnika već i protiv snažne studeni. S obzirom na okolnosti, možda bi im više pristajao nadimak po uzoru na NHL hokejaše, recimo Penguins ili Avalanche, „pingvini“ ili „snježna lavina“, jer igranje na minus šest stupnjeva celzija, sa zabridjelim obrazima i „ledenim sigama na bradi“ zaslužuju pljesak.

U Maksimiru pamtimo samo dvije utakmice odigrane po sličnom vremenu: Dinamov okršaj protiv Olympiacosa u Ligi prvaka 1999. i u Europa ligi protiv PAOK-a 2010. godine. Štoviše, jedan od maksimirskih junaka koji su u prosincu 1999. jurili zaleđenim terenom protiv Olympiacosa zaigrao je i – ove subote. Bivši Dinamov „wunderkind“ Domagoj Abramović tada je protiv Grka, kao tinejdžer, upisao svoj jedini službeni nastup u toj sezoni, a ovaj je put, sada već kao 35-godišnjak, predvodio Dubravu.

Mrežu je načeo Borna Miklić koji je u 21. minuti pomno pratio prodor Davora Lovrena po lijevoj strani i spretno dočekao asistenciju uguravši loptu u mrežu s pola metra udaljenosti. Samo nekoliko minuta ranije Lovren je, također s lijeve strane, snažno pucao nakon dopadljive kombinacije Darija Špikića i Nevena Đuraseka, ali je lopta prohujala pored vratnice. Nešto kasnije dalekometnim su šutem pokušali Đurasek i Karlo Muhar...

U završnici utakmice razigrao se nekadašnji junior belgijskoga Anderlechta, danas 21-godišnji Amerikanac Tshiani. U 79. je minuti vještim prodorom izborio 11-erac, ali je vratar Karamatić uspio zaustavio udarac Matije Fintića s bijele točke. Samo minutu i pol kasnije Tshiani je utrčao u kazneni prostor, povratnom loptom proigrao Mateja Hudećeka koji je zatresao mrežu za 2:0. U samoj je završnici čak dvaput uspio „kopirati“ istu akciju: prvo je u 89. minuti na sličan način proigrao Roberta Ćosića, koji je pucao u blok, da bi već u sljedećem naletu mladi napadač ipak iskoristio novu Tshianijevu asistenciju i zabio za konačnih 3:0.

Zagreb, 28. siječnja

Prijateljska utakmica

Dinamo II – Dubrava 3:0

Stadion Maksimir, pomoćni teren s umjetnom travom

Dinamo II: Horkaš – Morris, Uremović, Soldo, Čabraja – Muhar, Plantak; Špikić, Đurasek, Lovren – Miklić; drugo poluvrijeme: Veriga – Hudećek, Tomiček, Oršolić, Gogić – Stanić, Zenko; Tshiani, Fintić, Vukmanić – Ćosić

Dubrava: Mustapić – Kelemen, Čopec, Šporčić, Maloča – Grčić, Al Ghoul; Baučić, Abramović, Mioković – Juranović (još su igrali: Karamatić, Vozetić, Ivanagić, Bukovec, Čečura, Progovečki, Jurišić, Berišić, Klarić, Kolak, Bertečić, Mujičić)

Strijelci: 1:0 Miklić (21.), 2:0 Hudećek (80.), 3:0 Ćosić (90.)