Dinamo II – Sesvete 1:2

Mikulić u završnici matirao plave

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

Ako već Mikulić ne brani mrežu Dinama II, onda – Mikulić pogađa mrežu Dinama II. Maksimirski vratar Marko Mikulić trenutačno je u kadru udarne momčadi plavih na pripremama u Turskoj, dok je njegove suigrače iz Dinama II ove subote zaustavio – njegov brat Ivan. Pet minuta prije kraja pripremnoga dvoboja u Maksimiru upravo je Ivan Mikulić osigurao pobjedu Sesvetama pogodivši za 2:1.

Time je zaokružio i potpuni rezultatski preokret nakon vodstva domaćin iz 21. minute. Jakov Gogić projurio je lijevom stranom, zavrnuo u sredinu, a sesvetski vratar Marko Šarlija, nekadašnji Dinamov čuvar mreže, greškom je ispustio već uhvaćenu loptu... Sve je to „u prikrajku“ promatrao Matija Fintić, zgrabio loptu i ugurao je u mrežu. Gosti su izjednačili u 38. minuti kad je Vedran Jurjević pobjegao maksimirskoj obrani i utrčao u kazneni prostor gdje ga je srušio vratar Dinko Horkaš. S bijele je točke pogodio novopridošli sesvetski napadač Ivan Božić, donedavni član Hrvatskog dragovoljca.

Pobjednički je pogodak, dakle, Mikulić postogao pet minuta prije kraja kada je protutnjao desnom stranom i snažno pucao sa desetak metara. Vratar Dario Miškić uspio je „bekendirati“ loptu, ali ona je ponovno doletjela Mikuliću čiji je novi projektil završio u mreži.

Pokušali su gosti i u prvom dijelu nakon udaraca Ćosića i Zelića, ali se pritom istaknuo i vratar Horkaš. Početkom prvoga dijela Fintić i Borna Miklić priredili su „vatru“ u sesvetskom kaznenom prostoru nakon ubačaja Davora Lovrena i Gogića... Američki krilni napadač Patrick Tshiani pucao je glavom sa desetak metara, ali su sesvetski braniči uspjeli izbiti loptu s gol-crte. Dalekometnim su udarcima pokušali Tin Vukmanić i japanski vezist Rio Suzuki, ali lopta je samo prohujala mimo sesvetskih vrata...

Ovo je ujedno bio zadnji nastup momčadi trenera Marija Cvitanovića prije odlaska na pripreme u Novigrad.

Zagreb, 4. veljače

Prijateljska utakmica

Stadion Maksimir, pomoćno igralište s umjetnom travom

Dinamo II: Horkaš (64. Miškić) – Hudećek (64. Tomiček), Uremović (58. Oršolić), Morris (64. Briški), Gogić (68. Čabraja) – Muhar (58. Suzuki), Plantak; Fintić (64. Zenko), Đurasek (68. Ćosić), Lovren (58. Tshiani) – Miklić (58. Vukmanić)

Sesvete; prvo poluvrijeme: Šarlija – Karamarko, Jelić, Vukadin, Štignjedec – Ćosić, Begonja; Jurjević, Rašić (31. Galić), Zelić – Božić; drugo poluvrijeme: Šarlija – Mikulić, Džijan, Pekčec, Žile – Lihić, Dučkić; Freire, Filipović, Galić (68. Šarić) – Štrkalj

Strijelci: 1:0 Fintić (21.), 1:1 Božić (38. - 11m), 1:2 Mikulić (85.)