Dinamo II – Gorica 1:0

Muhar i Horkaš odlučili derbi

Razigranog je Muhara možda tek – mogao zaustaviti Muhar. Nedugo nakon što je velikogorički vezist Marko Muhar preselio na klupu, terenom je zagospodario – njegov brat Karlo Muhar, sjajni, čvrsti i goropadni Dinamov defenzivac u veznom redu. Katapult kakvim je proparao suparničku mrežu začinio je atraktivnu i sadržajnu nedjeljnu utakmicu, derbi prvenstva u kojem je Dinamo II svladao Goricu 1:0 u okršaju 12. kola Druge HNL.

U 74. minuti maksimirski je „bombarder“ mirno, na 30-ak metara od suparničkih vrata, malo iskosa s lijeve strane, dočekao povratnu loptu pa je, kao s lansirne rampe, na „raketni pogon“ poslao u bliži donji kut! Učinio je to baš s pozicije koju je u suparničkoj momčadi, do odlaska na klupu, pokrivao njegov brat Marko.

Plavi se sa 27 bodova i dalje vijore na vrhu ljestvice, dok je Gorica skliznula na treće mjesto. Ulogu prvoga Dinamova pratitelja sad je preuzelo Dugopolje s tri boda manje od maksimirske i jednim više od velikogoričke družine.

Bio je to, dakle, okršaj braće koji su zaigrali na identičnoj poziciji, ali u različitim dresovima: Karlo u ulozi desnog veznog u Dinamu II, a Marko desnog veznog u Gorici. „Klackalica“ je, međutim, možda mogla prevagnuti na goričku stranu da se nije „umiješao“ umješni, spretni, čvrsti, sigurni i uglavnom nesavladivi maksimirski vratar Dinko Horkaš.

U 34. je minuti obranio jedanaesterac i usmjerio utakmicu na Dinamov mlin. Sudac Jakov Titlić iz Hrvaca procijenio je da je domaći branič Dino Perić sapleo Leona Šipoša, loptu je na bijelu točku namjestio kapetan Hrvoje Jančetić, a Horkaš bravuroznom reakcijom, poletio u sami kut i paradom „iščupao“ loptu. Štoviše, Horkaš je obranio jedanaesterac i u prethodnom ogledu istih suparnika (!), u 1. kolu u Velikoj Gorici kad je Dinamo II pobijedio 2:0. Tada je loptu na bijelu točku namjestio Horkašev kolega, vratar Kristijan Kahlina...

Imali su gosti i prije toga nekoliko dobrih prilika. Nakon napada po lijevoj strani u 23. minuti lopta je, samo dva metra pred Dinamovim vratima, pogodila gostujućega stopera Nemanju Ljubisavljevića, koji se „došuljao“ pred domaći peterac. No, lopta je bila suviše brza da bi je mogao nesmetano skrenuti glavom u mrežu, već se odbila preko gola.

Nešto je kasnije Endri Çekiçi prošao desnim krilom, Perić u padu sa deset metara glavom poslao loptu u donji desni kut, a Kahlina uspio obraniti. Ponovno je Çekiçi u 32. minuti tutnjao desnim krilom, ubacio u kazneni prostor, Bojan Knežević izbio sam pred Kahlinu, ali nije uspio primiriti loptu.

Marijan Čabraja u drugom je dijelu, nakon vješte asistencije Marija Ćužea, snažno u polukontri pucao s lijeve strane u kaznenom prostoru, ali pogodio je vanjski dio mreže. Još su dvaput domaći zaprijetili iz munjevitih kontranapada: Ivan Božić u 65. je minuti pobjegao braničima, ali je Kahlina u zadnji čas skrenuo loptu u korner. Nedugo nakon pogotka Ćuže je povukao kontranapad po desnoj strani, zavrnuo u sredinu, a Borna Miklić pogodio – prečku.

Zanimljivu i atraktivnu utakmicu obilježili su i poneki pamtljivi potezi na sredini terena. Primjerice, sjajna Çekiçijeva minijatura u smiraju prvoga dijela: piruetom se oslobodio dvojice čuvara pa u punom trku prošao još dvojicu, a kad mu se otvorio prostor po lijevom krilu grubim ga je startom zaustavio gorički kapetan Jančetić zaradivši žuti karton. Sličnim se manevrom, driblingom u mjestu čuvara oslobodio i Ćuže također zaradivši pljesak publike.

A, gledatelji su pozdravili i povratak darovitoga maksimirskog vezista Nevena Đuraseka, koji se oporavio od ozljede i ovom prilikom upisao svoj prvi nastup u aktualnoj sezoni.

U sljedećem kolu, u subotu, 21. listopada, plavi gostuju u Solinu.