Dinamo II – Segesta 2:0:

Nova pobjeda plavih, Halilović zabio pa asistirao

Tibor Halilović još je na zadnjem treningu s nekoliko finti najavio veliku predstavu dan kasnije. Prvo je sam zatresao mrežu, a potom oteo loptu i asistirao Petru Mamiću za konačnih 2:0. Tim je rezultatom Dinamo II svladao Segestu na travnjaku igrališta Hitrec-Kacian u dvoboju 23. kola Druge HNL.

Samo tri tjedna ranije isti su se suparnici sučelili na istom travnjaku, također u prvenstvenom dvoboju. Tada je bilo 3:2 u utakmici u kojoj su se plavi vratili nakon vodstva Siščana 2:0.

Ove subote nije bilo preokreta, ostalo je 2:0, ali za – domaće... Davor Lovren u 52. je minuti ubacio loptu s lijevoga krila, Halilović ju spretno prihvatio u kaznenom prostoru, driblingom se oslobodio suparničkoga braniča i bez poteškoća pogodio za vodstvo. Novi su pogodak plavi postigli u drugoj minuti sudačke nadoknade. Halilović je zgrabio loptu Segestinu braniču na suparničkoj polovici terena i povukao kontranapad spretno proigravši Mamića na lijevoj strani. Maksimirski se lijevi branič sjurio u kazneni prostor pa vještom minijaturom “zanjihao” suparničkoga braniča i vratara pogodivši suprotni kut za konačnih 2:0.

- Bila je ovo klasična ligaška utakmica, bez prevelike ljepote. Bitno je da se bodovi pišu. Nije lako ikoga pobijediti dvaput u tri tjedna. Segesta je bila opasna iz kontri, ali dok imate stoperski par Benković i Soldo, možete biti mirni – istaknuo je trener Dinama II, Željko Sopić.

Samo minutu ranije Mamić je snažnim udarcem sa desetak meara iskosa s lijeve strane zabridio dlanove gostujućeva vratara Ante Topića. Ipak, u prvom su dijelu više prijetili Siščani. Na samome otvaranju utakmice, u prvoj akciji, kapetan Josip Serdarušić na lijevoj je strani proigrao Marija Šimića, ovaj zavrnuo u sredinu gdje je na loptu natrčao Roko Prša, snažno pucao, a maksimirski vratar Adrian Šemper paradom izbio loptu s gol-crte.

Nedugo potom Dario Terzić projurio je desnom stranom, ubacio na peterac, a Igor Prijić poslao loptu pored vrata. U samome smiraju prvoga dijela agilni je maksimirski vezist Bojan Knežević ubacio s desne strane u kazneni prostor, gađao suprotni kut, ali je lopta prohujala pored vrata.

U 58. je minuti, pak, poslao dugu loptu u for Badari Badjiju na lijevu stranu, maksimirski se Senegalac stuštio u kazneni prostor, gađao donji suprotni kut, a lopta proletjela malo pored stative. Ubrzo potom Mamić se u suparničkom kaznenom prostoru vještim driblingom oslobodio dvojice braniča i izborio za udarac, ali lopta se i ovaj put otkotrljala pored vratnice. Sredinom drugog dijela Halilović je proigrao Ivana Božića koji je s desetak metara iskosa pogodio vratara.

Ovom se pobjedom Dinamo II vratio na četvrto mjesto na ljestvici čime je, sa 34 osvojena boda, smanjio zaostatak za trećeplasiranim Sesvetama koje su se zaustavile na 38. Na vrhu je Šibenik sa 52 ispred Cibalije sa 47. U sljedećem kolu, u četvrtak 24. ožujka, momčad trenera Željka Sopića gostuje u Zadru.

– Nismo posebno dobro otvorili utakmicu, nismo mogli proći kroz njihovu gustu sredinu. Teško mi je reći je li to zbog terena ili nas je sunce omamilo, ali - imali smo problema. Bilo je sporadičnih situacija, Segesta je bila opasnija iz polukontri i kontri, ali iskreno rečeno, dok imate stoperski par Benković i Soldo, možete biti mirni – istaknuo je trener Sopić pa nastavio:

– U drugom smo poluvremenu vidjeli da ćemo vrlo teško proći s centaršutevima preko boka pa smo probali s Badjijem i Diopom. Zabili smo pogodak iz prve suvislije akcije. Bila je ovo klasična ligaška utakmica, bez prevelike ljepote. Bitno je da se bodovi pišu. Nije lako ikoga pobijediti dvaput u tri tjedna, bilo da je riječ o Segesti ili nekom drugom – zaključio je maksimirski trener.