Dinamo II – Rudeš 1:1:

Plavi izdržali s igračem manje i osvojili bod

Dva pogotka, isključenje vratara, obranjeni jedanaesterac, podjela bodova... Dinamo II i Rudeš vrlo su dobrom izvedbom uljepšali sadržajno nogometno poslijepodne u utorak na travnjaku Hitrec-Kaciana. U odgođenoj su utakmici 25. kola Druge HNL odigrali 1:1 čime se Dinamo II na ljestvici izjednačio s četvrtoplasiranom Goricom. Ne samo da maksimirska i velikogorička družina sad imaju jednak broj bodova, 39, već su upisale i identičnu razliku pogodaka, 31:27. Plavi su protiv Rudeša zadnjih pola sata igrali s desetoricom nakon što je isključen vratar Adrian Šemper.

Rudeš je poveo u 19. minuti u dvojbenoj situaciji. Razigrani je kapetan Lovro Šćrbec ubacio loptu s desne strane, a u gužvi u kaznenom prostoru prihvatio ju je rudeški napadač Ivan Jakov Džoni. Šemper se panterski bacio u kut, uspio zahvatiti loptu i izbiti je u polje, ali pomoćni je sudac signalizirao da je ipak prešla gol-crtu.

Nakon Šemperova je isključenja u 61. minuti trener Sopić na klupu povukao Muhara da bi u momčadi otvorio prostor pričuvnom čuvaru mreže Miškiću. A, on se pretvorio u – junaka. Obranio je Džonijev udarac s bijele točke i tako svojoj momčadi sačuvao bod

Plavi su izjednačili u drugoj minuti sučeve nadoknade vremena u prvom poluvremenu. Filip Benković izveo je slobodan udarac po sredini sa 20 metara, a Vinko Soldo u trku “na pola puta” presjekao let lopte i proslijedio je u mrežu.

Gosti su drugom dijelu propustili priliku za pobjedu. Rudešov je krilni napadač Colin Jacques u 61. minuti istrčao sam pred Šempera, koji ga je pritom srušio i zaradio isključenje. Bio je to ujedno i 11-erac za goste. Trener Željko Sopić na klupu je povukao Karla Muhara da bi u momčadi otvorio prostor pričuvnom čuvaru mreže, Dariju Miškiću. A, on se pretvorio u – junaka! Obranio je Džonijev udarac s bijele točke i tako svojoj momčadi sačuvao bod.

Utakmicu je s dvjema šansama otvorio Dinamo. Već je u prvoj minuti zaiskrilo u Rudešovu kaznenom prostoru. Nikola Moro projurio je desnom stranom, proigrao Petra Mamića nakon čijega je udarca lopta prohujala pored vrata. Ubrzo je potom kapetan Kobie Morris povukao napad plavih, ponovno se lopte dočepao Moro, vještim driblingom “izbacio” suparničkoga braniča, ali je i taj put lopta proletjela malo pored stative.

Tada je na scenu stupio Rudeš. Prvo je Lovro Šćrbec dobrom akcijom “najavio” vodeći pogodak gostiju. Ubacio je loptu s lijeve strane, a Džoni glavom sa sedam metara uzdrmao prečku. Pet minuta kasnije upravo su njih dvojica bili akteri pogotka za 0:1.

Nešto kasnije Moro je asistirao Badari Badjiju, koji je pucao gavom sa desetak metara, ali je vratar Krunoslav Hendija zaustavio udarac.

Sljedećega je vikenda na rasporedu 28. kolo, ponovno će kulisa biti na igralištu Hitrec-Kacian gdje će Dinamo II u 16:30 sati dočekati sastav trećeplasiranih Sesveta.

– Vrlo smo dobro znali da nas protiv Rudeša čeka teška utakmica, pogotovo nakon što smo se emotivno ispraznili u Dugopolju. Ma, ovu smo utakmicu, po mojem mišljenju, morali riješiti u prvih pet minuta. Nastavak je bio posljedica nedovoljne usredotočenosti pa na kraju možemo biti i zadovolji s ovakvim rezultatom. Želim pohvaliti svoje igrače koji su izdržali s čovjekom manje – istaknuo je trener Sopić.