Ramljak: Dinamo – Zaglebie 1:1

Plavi zaslužili bod, ali i pljesak

Autor fotografije: Jurica Galoic/PIXSELL

Mrežu su zatresli tek jednom, ali zato je pljesak odzvanjao znatno dulje i češće... U zanimljivoj i na trenutke dopadljivoj utakmici mladi nogometaši Dinama i poljskog Zaglebieja iz Lubina odigrali su 1:1. U ranijoj poslijepodnevnoj utakmici u istoj, A skupini, Real Madrid bio je bolji od Eintrachta iz Frankfurta 2:0.

Utakmicu su začinile povremene minijature maksimirskih krila Hasića na desnoj i Marina na lijevoj strani, slični Ernstovi pokušaji u nastavku, živahnost i prodori bekova Tomaškovića i Čoline, sjajan slobodan udarac Franjića, stativa Julardžije...

Plavi su poveli u 21. minuti nakon što je Tomašković na desnoj strani izbacio suparničke braniče „iz težišta“, Pavlak na „drugoj stativi“ pronašao Marina koji je zakucao loptu pod prečku. Gosti su izjednačili u 52. kad je Sypek spretno povukao kontranapad, izbio sam pred vratara Klemenčića i iz tog, praktički prvog napada, uspio smjestiti loptu u gol.

Pokušao je Baturina još na otvaranju utakmice spretnim okretom s ruba kaznenoga prostora, ali je lopta prohujala pored vrata. Hasić je ubrzo potom s nekoliko driblinga „izvrtio“ suparničke braniče i izborio slobodan udarac... Kapetan Franjić snažno je pucao sa 18 metara, ali je vratar Czajor paradom uspio izbiti loptu izvan igrališta.

Štoviše, gostujućega su čuvara mreže praktički nepunu minutu kasnije namučili vlastiti suigrači nespretno lansiravši loptu pod prečku. Czajor se morao prilično protegnuti kako bi skrenuo loptu u korner.

Čolina je u 28. minuti vještim prodorom izbacio kompletnu suparničku obranu na lijevoj strani, a u nastavku akcije Mihaljević u punom naletu poslao loptu malo pored gola. Slično je bilo i četiri minute kasnije kad je Marin tutnjao kroz poljsku obranu, a lopta nakon Julardžijina udarca „pomilovala“ stativu. Upravo je Julardžija u samome smiraju prvoga dijela snažnim udarcem uzdrmao stativu.

Poljaci su u nastavku zaigrali nešto čvršće, a nakon izjednačujućega su pogotka imali još jednu obećavajuću priliku. I ovaj je put zaprijetio Sypek, ali lopta je završila izvan igrališta.

Sjajna akcija na lijevoj strani u kojoj su dopadljivim vezovima sudjelovali Mihaljević, Ernst i Franjić nije rezultirala pogotkom, ali jest snažnim pljeskom na tribini. Slično je bilo i nakon novoga Ernstova pokušaja s ruba kaznenoga prostora kad je Czajor ipak uspio primiriti loptu. Na samome izmaku utakmice, u zadnjim sekundama sučeve nadoknade vremena Kapitanović je u punom naletu s desetak metara „torpedirao“ loptu uza samu stativu.

Plavi će na novom iskušenju biti u petak u 18:15 sati u dvoboju protiv Eintrachta. U ranijem terminu, u 16:30, sučelit će se Real Madrid i Zaglebie.