Autor fotografije: Pixsell/Davor Javorović

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Perica (Šibenik), Borut Križarić (Čakovec), Igor Križarić (Čakovec)

Osijek: Malenica - Grgić, Škorić, Barać, Barišić - Mioč (od 85. Šimunec), Lukić, Knežević (od 74. Vojnović), Lopa - Boban (od 74. Matas), Ejupi

Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Lešković (od 58. Matel), Pivarić - Moro, Antolić (od 84. Machado) - Soudani, Sammir (od 57. Gojak), Olmo - Hodžić

Žuti kartoni: Stojanović, Barać, Matas, Machado, Lopa

Strijelci: 0:1 Sigali (64.)

Dinamo je u 35. kolu MAXtv Prve lige gostovao u Gradskom vrtu kod Osijeka gdje je pogotkom Sigalija u 64. minuti susreta stigao do nove pobjede i tri boda.

Trener Ivajlo Petev odlučio se u pretposljednjem kolu prvenstva za sljedeći sastav: na golu je bio Livaković, ispred stoperski par Sigali - Lešković te na stranama Stojanović i Pivarić. U sredini su krenuli Moro i Antolić ispred kojih su igrali Soudani, Sammir i Olmo. Špica je bio Hodžić. POGODAKA U PRVOM DIJELU

Dinamo je dobro ušao u utakmicu, a već u prvih nekoliko minuta imali su Modri dobre situacije za pogodak. Antolić je ubacio iz kornera na prvu vratnicu, a Sigali glavom poslao loptu u ruke vratara Malenice. Pokušao je uskoro i Soudani s nekih 15 metara, ali vratar Osijeka ponovno je bio siguran.

Dinamo odao počast žrtvama na Ovčari

Modri su u Slavoniju stigli dan ranije, u subotu 20. svibnja, a vrijeme do utakmice proveli su u Vukovaru. Cijela momčad odradila je šetnju do Bijelog križa - spomenika žrtvama za slobodnu Hrvatsku, a nešto kasnije delegacija Dinama uputila se na Ovčaru. Antolić, Pivarić, Livaković i Moro predvođeni stožerom i trenerom Petevom te Upravom kluba posjetili su Spomen dom Ovčaru i masovnu grobnicu gdje su zapalili svijeće i položili vijenac.

U 10. minuti susreta slobodan udarac za Osijek, Lopa je pucao iskosa s lijeve strane na drugu vratnicu, a Livaković unatoč gužvi u kaznenom prostoru uspješno obranio. U 14. minuti dobra situacija za goste. Antolić je pronašao Soudanija koji je prevario čuvara i iza leđa dodao za mladog Olma, a Španjolac zatim iskosa s lijeve strane pogađa vanjski dio mreže. I Moro je imao dobru priliku, ali njegov je siloviti pokušaj Malenica obranio, dok je nešto kasnije Hodžić sam s lijeve strane loptu poslao malo pokraj gola. Soudani je bio u izglednoj poziciji za pogodak u 18. minuti kada je ubačaj Antolića iz kornera glavom poslao malo iznad gola.

Nizali su igrači Dinama prilike u prvom dijelu, ali unatoč dominaciji u prvom dijelu nije bilo pogodaka. Spomenimo dobru šansu domaćina iz prvog dijela, u 28. minuti Lukić je nakon ubačaja iz kuta glavom malo prebacio gol. Pokušavali su kasnije Osječani iz slobodnih udaraca, Livaković je svaki put bio na mjestu, a do kraja prvog dijela mreže su ostale netaknute.

U 64. minuti stiglo je napokon veselje Modrih i prvi pogodak. Antolić je izveo korner s lijeve strane, netko od domaćih igrača glavom otklonio opasnost, a na kraju lopta dolazi do Sigalija koji je malo iskosa s lijeve strane iz kaznenog prostora precizno poslao loptu u suprotni kut za 1:0. Samo par minuta nakon domaćin je bio u prilici doći do izjednačenja kada je Barišić ubacio iz prekida, a Ejupi nedovoljno precizno pucao glavom.

Do kraja utakmice Modri su kontrolirali igru, a u 79. minuti propustili su priliku za povećanje prednosti. Soudani je pucao na gol, Malenica obranio, a zatim je Gojak nedovoljno precizno pucao na gol. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, a zagrebački je klub upisao zasluženu pobjedu koja je mogla biti i veća.

U posljednjem kolu prvenstva Dinamo će na Maksimiru igrati protiv Rijeke. Utakmica je na rasporedu u subotu, 27. svibnja.