Dinamo II – Maksimir 2:0

U Maksimiru lako s Maksimirom

Atraktivno proigravanje Borne Miklića i Darija Špikića, nova asistencija Patricka Tshianija, nekoliko dopadljivih akcija i – pobjeda... U takvom je ozračju prošla pripremna utakmica nekadašnjih takmaca iz Treće HNL, Dinama II i Maksimira. Plavi su, dakako, u međuvremenu dojurili u viši razred natjecanja, ali to ne znači da se više ne smiju sučeliti s prvim susjedima: ovaj su put momčad Maksimira svladali s 2:0.

Bio je to ujedno drugi pripremni nastup Dinama II u ovoj godini, četiri dana ranije pobijedili su drugoligaša Dubravu s 3:0. Već je na otvaranju dvoboja zabljesnuo Miklić, mladić koji je s još petoricom aktualnih suigrača – Morrisom, Fintićem, Muharom, Miškićem i Verigom – bio član momčadi i u ljeto 2014. godine, dakle u prvoj, „pionirskoj“ formaciji Dinama II u premijernoj natjecateljskoj sezoni. Miklić je u međuvremenu imao problema s ozljedama, pomalo „plesao“ između juniorskoga sastava i druge momčadi... U petoj je minuti vješto proigrao Špikića na desnoj strani, a on mu „uzvratio“ preciznim ubačajem. Miklić je natrčao na loptu i glavom zakucao za vodstvo.

U završnim se minutama, baš kao što je to bio i slučaj u subotu protiv Dubrave, razigrao američki krilni napadač Tshiani. Prvo je u 80. minuti s desne strane proigrao slovenskoga ofenzivca Matica Furjana, ali je vratar Maksimira uspio amortizirati udarac. Već je u sljedećoj akciji pokušao Tin Vukmanić, ali opet je gostujući čuvar mreže bio na mjestu. No, u 86. minuti ipak nije mogao spriječiti pogodak za konačnih 2:0. Japanski je vezist u Dinamovu dresu, novopridošli Rio Suzuki, proigrao Tshianija, koji je ponovno protutnjao desnim krilom i poslao povratnu Vukmaniću za siguran pogodak.

I nogometaši Maksimira povremeno su se ohrabrili na poneku ofenzivnu akciju i udarac pa su u nekoliko navrata pljesak zaslužili i Dinamovi vratari Dario Miškić i Marko Veriga.

Trener Mario Cvitanović i ovaj je put u oba poluvremena koristio dvije različite postave.

Zagreb, 1. veljače

Prijateljska utakmica

Stadion Maksimir, pomoćno igralište s umjetnom travom

Dinamo II; prvo poluvrijeme: Miškić – Hudećek, Morris, Soldo, Gogić – Muhar, Plantak - Špikić, Fintić, Lovren – Miklić; drugo pouvrijeme: Veriga – Tomiček, Oršolić, Uremović, Čabraja – Stanić, Zenko - Tshiani, Suzuki, Vukmanić – Ćosić (73. Furjan)

Trener: Mario Cvitanović

Maksimir: Šušković, Valković, Žugaj, Jakelić, Živković, Kovačević, Tabaković, Krznar, Hodak, Nakić, Bektaši (još su igrali: Gašparić, Šakić, Bastić, Lotar)

Trener: Rajko Vidović

Strijelci: 1:0 Miklić (5.), 2:0 Vukmanić (86.)