VIDEO: Trener Čačić uoči Slaven Belupa
Mediji22.7.2022

VIDEO: Trener Čačić uoči Slaven Belupa

SuperSport HNL

Nastaviti bodovni lov na domaćoj sceni, polako brusiti formu i uspješno proći svojevrsnu uvertiru u gostovanje u Skopju... To je osnovna Dinamova misija u subotnjem gostovanju u Koprivnici gdje će ga u 21 sat u ogledu 2. kola SuperSport HNL-a dočekati Slaven Belupo nakon početne pobjede maksimirske družine u gradskom okršaju protiv Lokomotive s 3:2. Dakako, bit će to ujedno i glavna „proba“ uoči gostovanja u Skopju u utorak kad će plavi, nakon 2:2 iz prvog, maksimirskog ogleda, nastojati uzvratiti makedonskom Shkupiju na njegovu terenu i time izboriti plasman u 3. pretkolo Lige prvaka.

– Nemamo previše vremena gledati u retrovizor, imamo utakmice praktički svaka tri dana. Naravno da smo pogledali dvoboj protiv Shkupija i toj temi vratit ćemo se nakon utakmice u Koprivnici. Nastojat ćemo, naravno, učiniti sve da izbjegnemo ono što je bilo loše, a potkrijepimo sve što je bilo dobro. U subotu nam je vrlo važna utakmica, domaćin je startao s tri boda osvojena u gostima u Varaždinu i zbog toga će biti dosta relaksirani, ali istodobno i motivirani jer im u goste dolazi Dinamo. Uostalom, to je tako sa svim našim suparnicima. Moramo biti učinkoviti u svakom smislu. Imamo određenih problema jer smo u zadnjoj utakmici ostali bez dvojice stopera, moramo vidjeti kako ćemo energetski sačuvati neke igrače jer nas već tri dana kasnije čeka novo iskušenje i putovanje. Ponavljam, fokus je na subotnjoj utakmici, respektiramo domaćina i mog kolegu Zorana Zekića koji radi odličan posao. Uvjeren sam da ćemo gledati dobru utakmicu i vjerujem da ćemo mi biti zadovoljniji s rezultatom – istaknuo je Dinamov trener Ante Čačić.

Upravo je Slaven Belupo iznenadio Dinamo na samom startu prošle prvenstvene sezone pobijedivši u Zagrebu s 2:0, no koprivnička se momčad u međuvremenu znatno promijenila. Koliko je, s obzirom na sve te novosti, teško proniknuti u fizionomiju igre suparnika?

– Da, sjećam se te utakmice i stoji činjenica da su promijenili dosta igrača. Teško je dati ocjenu načina njihove igre nakon utakmice u Varaždinu, sigurno je da neće tako igrati protiv Dinama. Imaju novu momčad s dosta novih igrača, koji se žele afirmirati na prvoligaškoj sceni. Trener Zekić ima kontinuitet, dobro poznaje stanje i s kim sve raspolaže i siguran sam da će napraviti sve da pruži dobar otpor Dinamu.

Uz želju za afirmacijom, silnu motiviranost protiv Dinama, posebna dodatna psihološka snaga im je i pobjeda u svojevrsnom regionalnom derbiju u gostima protiv Varaždina.

– Oni nemaju imperativ pobjede jer upisali su tri boda na tom gostovanju tako da što god naprave u utakmici protiv Dinama za njih je plus. Nemaju pritisak, ali ne bi ga trebao imati niti Dinamo jer nam naš sastav jamči da na svakom terenu možemo ući s čvrstim gardom, da u kontinuitetu, u maratonskom načinu natjecanja kao što je liga od 36 kola, možemo pokazati kvalitetu koja mora pružiti dobar rezultat.

Sami ste u početku rekli da isključivo razmišljate o utakmici u Koprivnici, ali koliko je vam je zahtjevno takav stav projicirati na same igrače jer vjerojatno im je u podsvijesti pretkolo Lige prvaka.

– To činimo tako što isključivo razgovaramo o koprivničkoj utakmici. Nastojim ih, naravno, usredotočiti na tu utakmicu jer ona nam je i generalna proba za onu koja slijedi.

Rekli ste da ste za dvoboj u Koprivnici ostali bez dvojice stopera, dakle bez ozlijeđenih Josipa Šutala i Kevina Theophilea. Tko je još izvan kadra?

– Od ranije su izvan pogona i Mahir Emreli, Marko Bulat, Boško Šutalo... Ali, rekao sam, Dinamo ima roster igrača u kojem svatko zaslužuje biti ovdje. Svi mogu odgovoriti zahtjevima Dinamove igre, u tom dijelu nisam zabrinut. Uostalom, to će biti prilika za neke koji su manje igrali da kažu sve o sebi – zaključio je trener Čačić.

 

GNK Dinamo Zagreb