Gorica – Dinamo II 1:0

Gorica i četvrti put svladala Dinamo II

Nekadašnji bi izbornik hrvatske reprezentacije, Miroslav Blažević, pokušavajući razdrmati vlastite igrače znao slikovito uzviknuti: “Jurišat ćemo k'o Tatari.” Ovoga je poslijepodneva na travnjaku u Velikoj Gorici jurišao – Tatar. Ljevokrilni napadač Gorice, Benjamin Tatar, ponovno je pružio sjajnu predstavu i svojim pogotkom osigurao pobjedu velikogoričkoj družini u okršaju protiv Dinama II. Domaći su slavili s 1:0 što znači da protiv maksimirskoga suparnika imaju maksimalan učinak: pobijedili su u sva tri međusobna ogleda prošle sezone, a i ovoga petka u okršaju 10. kola Druge HNL.

Dinamovu družinu jedino može razveseliti povratak darovitoga desnog braniča Nikolu Burića. U igru je ušao u 90. minuti zamijenivši Bojana Kneževića. Bio je to prvi Burićev nastupa nakon 3. svibnja 2015. godine i dvoboja protiv HAŠK-a u Trećoj HNL. Igru je tada napustio nakon prvoga poluvremena, a zbog ozljede je pauzirao sve do ovoga petka, dakle godinu i pet mjeseci.

Velika Gorica ipak je, eto, za maksimirsku momčad i ovaj put bila – prevelika Gorica. Tatar je mrežu zatresao u 15. minuti nakon akcije koju je pokrenuo jedan od ponajboljih igrača utakmice, gorički zadnji vezni – Mario Marina. Presjekao je loptu na sredini terena, sjurio se desnom stranom, zavrnuo loptu na “drugu stativu” gdje ju je dočekao Tatar i proslijedio u mrežu. Nepunu minutu ranije gorički je strijelac izmamio pljesak publike nakon dopadljivoga dvostrukog proigravanja s Josipom Serdarušićem pri čemu su u priliku izgurali Marka Muhara, kojem su maksimirski braniči uspjeli oteti loptu.

Dinamo II ovom je prilikom osvanuo u sastavu u kakvom još nikad nije zaigrao. Zbog crvenoga kartona pauzirao je Kobie Morris, zbog obveza u mladoj reprezentaciji izostali su Vinko Soldo, Davor Lovren, Matej Hudećek, Nikola Moro i Borna Sosa. No, zato su iz prve momčadi u pomoć uskočili vratar Adrian Šemper, Gordon Schildenfeld, Paulo Machado, Mario Šitum, Angelo Henriquez, Armin Hodžić...

Plavi su bili nadomak izjednačenju u smiraju prvoga dijela. Machado je ubacio iz slobodnoga udarca s ruba kaznenoga prostora, posve iskosa, nedaleko gol-aut crte, a Henriquez u punom naletu poslao loptu preko vrata.

Dinamo II u drugom je dijelu zaigrao žustrije, s nekoliko atraktivnih poteza pokušao dohvatiti barem bod, ali nedostajalo je i malo sreće. Henriquezov bi potez u 53. minuti mogao konkurirati za najljepši pogodak sezone, ali lopta je prohujala malo pored stative. Dani Olmo zavrnuo je s lijeve strane, a maksimirski Čileanac pucao “škaricama” s desetak metara. Atraktivan je bio i Hodžićev volej u padu nakon ubačaja Nevena Đuraseka u 74. minuti kad je vratar Kristijan Kahlina, nekadašnji maksimirski junior, uspio spriječiti pogodak. Velikogorički je čuvar mreže uhvatio “živu loptu” i nakon snažnoga Olmova udarca sa 20-ak metara. Minutu prije kraja Matija Fintić sjurio se lijevom stranom, izbio sam pred vratara, ali je loptu poslao nalo pored vrata.

Domaći su blizu novom pogotku bili u 37. minuti kad je Ivan Prskalo u polukontri lansirao loptu preko vrata, a slično je učinio i Marin Pejić pet minuta prije kraja.

U sljedećem, 11. kolu, 16. listopada u 15 sati na travnjaku Hitrec-Kaciana, plavi dočekuju Zagreb.