Dinamo II – Solin 1:0

Krizmanić zabio za pobjedu, Čavlina obranio jedanaesterac

U razmaku od samo četiri minute u kadrovima u Kranjčevićevoj izmjenjivali su se žanrovi drame, trilera, avanture, promijenila sva raspoloženja, od zadovoljstva, ljutnje, napetosti i – ponovno zadovoljstva. Nogometaši Dinama II ove su nedjelje dohvatili svoju prvu pobjedu u proljetnoj polusezoni, u dvoboju 21. kola Druge HNL svladali su Solin s 1:0, a glavna „fabula“ smjestila se u sekvencama od 56. do 60. minute.

Prvo je Martin Baturina u 56. minuti zavrnuo loptu iz kornera, Justin de Haas spustio glavom, a Tomislav Krizmanić s desetak metara s desne strane pogodio suprotnu „malu mrežu“ za vodstvo plavih. Samo dvije minute kasnije Zagrepčani su bili nadomak drugoga pogotka. Damjan Daničić ubacio je s lijeva, Dino Kapitanović snažno pucao, a vratar Ante Topić uspio odbiti loptu. Na nju je natrčao Patrik Mijić, ali i njemu se ispriječio raspoloženi solinski čuvar mreže.

Zato je u 60. minuti „zaiskrilo“ pred Dinamovim vratima. Gostujući je vezist Josip Zeljković silovito pucao pri čemu je lopta u punoj brzini u neposrednoj blizini pogodila u ruku Dinamova braniča Dennisa Gyamfija. Đakovački je sudac Dražen Matasović pokazao na jedanaesterac, loptu na bijelu točku namjestio Duje Ninčević, a maksimirski vratar Nikola Čavlina sjajnim refleksom zaustavio loptu.

Solinski je čuvar mreže još u prvom dijelu bekendirao De Haasov pokušaj da bi nešto kasnije na drugoj strani Antonio Pavlinović volejem lansirao loptu malo preko vrata. U „uvertiri“ Dinamova gola Mijić je, bočno okrenut golu, uspio zahvatiti loptu s desne strane, ali je prohujala iznad grede. Valentino Vujinović u 79. je minuti glavom pokušao nakon udarca iz kuta, ali je Čavlina vješto prigrabio loptu.

Pet minuta prije kraja Jakov-Anton Vasilj utrčao je do peterca  nakon vještoga dvostrukog proigravanja s Bernardom Karricom, ali mu je Topić pravodobno ušao u udarac. Na ulasku u sučevu nadoknadu vremena Karrica je s lijeve strane izbio sam pred Topića, koji je i ovom prilikom čudesno obranio, lopta se odbila do Mijića, ali i njemu je odmah potom „rampu“ spustio raspoloženi gostujući vratar.

Sljedeće iskušenje nogometaši Dinama II imaju 13. ožujka kad gostuju kod gradskoga susjeda Rudeša.