Dinamo: Livaković – Moharrami (od 80. Šutalo), Perić (od 46. Stojanović), Lauritsen, Leovac (od 30. Gvardiol) – Burton - Hajrović (od 67. Majer), Ivanušec, Jakić (od 67. Ademi), Oršić – Petković

Šibenik: Labrović - Mesa, Pandža, Bilić - Todorski, Alimi, Ćurić, Pajić - Sahiti, Ampem, Contreras

Trener: Krunoslav Rendulić

Suci: Ivan Bebek, Marjan Tomas, Kruno Šarić, Marko Cestarić; VAR: Dario Bel, AVAR: Tomislav Petrović

Žuti karton: Stojanović, Mesa, Pandža, Ivanušec, Ćurić

Strijelci: 0:1 Petković (54.) 11m, 0:2 Oršić (72.)

Nakon početka europske jeseni, Plavi su za vikend odradili novo gostovanje u prvenstvu. Na Šubićevcu su protiv Šibenika slavili 2:0. Strijelci su za nova tri boda bili Bruno Petković s bijele točke u 54. minuti i Mislav Oršić u 72. minuti.

Krenuo je Dinamo protiv momčadi Šibenika u sljedećem sastavu: Na golu Livaković, stoperi Perić i Lauritsen, na bokovima Moharrami i Leovac. Zadnji vezni Burton, a u veznom redu Hajrović, Ivanušec, Jakić i Oršić. Na mjestu špice krenuo je Petković.

Pokušao je zaprijetiti odmah na startu Petković koji je lijepo nanizao nekoliko igrača Šibenika krenuvši s centra terena, ali na kraju ipak gubi loptu u jednom duelu. Odličan udarac Ivanušeca vidjeli smo u 10. minuti, ali Lavrović je izbio loptu u korner. U 27. minuti pokušao je zaprijetiti niskim udarcem Jakić, ali vratar hvata loptu. Hajrović je također tražio prostor po desnoj strani, pucao iz okreta na gol, ali lopta je otišla pokraj vrata.

U 33. minuti opasnost za Dinamo. Mesa puca na gol, Livaković brani pokušaj iz blizine, a Perić novi pokušaj domaćina na odbijenu loptu u zadnji tren izbija s gol linije. Šibenik je imao izglednu priliku u 38. minuti, Prince ostao u kaznenom prostoru jedan na jedan s Livakovićem, ali nije ga uspio nasamarati i zatresti mrežu Dinama.

U 41. minuti opalio je silovito Oršić, vratar Labrović brani, a odbijenu loptu Lauritsen šalje malo pokraj lijeve vratnice. Ivanušec je mogao zatresti mrežu u 45. minuti, ali njegov pokušaj odlazi pokraj gola. Do kraja prvog dijela mreže se nisu zatresle.

Plavi su poveli u 54. minuti. Ivanušec i Moharrami probili su lijevu stranu, Burton puca u blok, a lopta udara Pandžu u lakat. Uslijedila je VAR provjera koja je potvrdila kazneni udarac za Dinamo. Precizan je za vodstvo 1:0 bio Petković.

Par trenutaka kasnije Oršić silovito puca, a pokušaj s gol linije izbija Mesa. Dobru priliku imao je Hajrović čiji pokušaj s ruba kaznenog prostora odlazi malo pokraj gola. 72. minuta donijela je slavlje za momčad Dinama, na listu strijelaca upisao se Mislav Oršić. Majer je fantastično izbio i s desne strane ušao u sredinu pa proigrao Oršića koji kroz domaću obranu postavlja na 2:0 za Plave. Tim je rezultatom susret i završio.

Pred igračima Dinama sada je put u Moskvu gdje u četvrtak 29.10. igraju utakmicu 2. kola Europa lige protiv momčadi CSKA. Delegacija putuje u Rusiju u srijedu.