Dinamo II – Hrvatski dragovoljac 1:0

Pogotkom Božića Dinamo II učvrstio prvo mjesto

Kiša i tmurni oblaci nisu pokvarili maksimirsku premijeru: u prvoj domaćoj utakmici proljetne polusezone nogometaši Dinama II su, četiri dana nakon remija u Novigradu, dohvatili tri boda pobijedivši Hrvatski dragovoljac 1:0 u okršaju 21. kola Druge HNL. Na trenutke smo doista mogli uživati u dopadljivom nogometu, bio je to svojevrsni „ples po kiši“, jer obje su momčadi svojom izvedbom uljepšale i „razvedrile“ ovo kišno poslijepodne, pogotovo u drugom dijelu utakmice.

Jedini je pogodak postigao Ivan Božić u 75. minuti. Spretno je povukao Dinamov napad po desnoj strani i preciznim udarcem sa 15 metara svladao vratara Šolčića. Na samome je izmaku utakmice Borna Miklić propustio realizirati jedanaesterac. Prvo se s centra igrališta sjurio u kontranapad i izbio sam pred Šolčića, koji ga je zaustavio prekršajem. Upravo je Miklić i izveo kazneni udarac, ali je lopta okrznula stativu s vanjske strane i otkotrljala se izvan igrališta. Bilo je to razdoblje kad su gosti svim snagama krenuli u juriš na izjednačenje, a time ostavljali otvorene koridore prema vlastitim vratima. Tako je već u sljedećoj akciji ponovno Božić bio u prilici, i on je osvanuo sam pred Šolčićem, koji mu je ovaj put ipak uspio obraniti udarac.

Pljesak je, primjerice, izmamila akcija iz 24. minute kad su Dinamov bjeloruski krilni napadač Vitalij Lisakovič i Dominik Perković vještim duplim pasom „srušili“ suparnički blok. Do lopte je došao Neven Đurasek i ponovno pronašao Lisakoviča, koji je utrčao u kazneni prostor, atraktivnim potezom gurnuo loptu između dvojice suparničkih braniča, ali ipak nije imao prostora za završni udarac.

Upravo je Lisakovič bio među primjetnijim Dinamovim igračima ovoga poslijepodneva. Trudio se, trčao, osvajao prostor, prodirao kroz obranu, nametao se i sudjelovao u akcijama... Tako je u 32. minuti u silovitom prodoru pretrčao gotovo polovicu terena, projurio pored četvorice suparničkih igrača, ali je vratar Šolčić u zadnji trenutak ipak uspio uhvatiti loptu. Sličan je „nered“ priredio i u drugom dijelu kada je također protutnjao kroz obranu, ali i ovaj put bez konkretne završnice.

Pokušavali su domaći i udarcima izvan kaznenog prostora, Miklić je pogodio vratara, Lisaković u dva navrata lansirao loptu malo izvan okvira, Endri Çekiçi tukao iznad prečke...

No, i Dinamov je čuvar mreže Dinko Horkaš u nekoliko situacija bravurozno reagirao. U 33. je minuti čudesnim letom spriječio pogodak kad je Eller u punom naletu, nakon Hanžekova ubačaja sdesna, snažno opalio volejem sa desetak metara pod prečku. U drugom je dijelu Pejić pucao sa 20-ak metara malo iskosa s lijeve strane gađavši suprotni kut, a Horkaš paradom uspio boksati loptu. Potom ju je na desnoj strani dohvatio Hanžek, uspio ju primiriti, ali lopta je nakon njegova snažnog udarca uzdrmala stativu! Nedugo potom Pejić je utrčao u Dinamov kazneni prostor s lijeve strane, snažno pucao, a maksimirski vratar i ovaj put uspio izbiti loptu.

Ovom utakmicom Dinamo II učvrstio se na vrhu ljestvice i svom prvom pratitelju Gorici ponovno pobjegao na pet bodova razlike. Sljedeće subote, 17. ožujka, plavi gostuju kod Lučkog i tada će, sukladno redoslijedu na ljestvici nakon završenog 22. kola, biti poznat i raspored parova u završnoj trećini sezone.