Rijeka - Dinamo 2:7

Uvjerljiva pobjeda na Rujevici za potvrdu jesenskog naslova

Dinamo je u posljednjoj utakmici u 2022. godini u susretu 17. kola SuperSport HNL-a na Rujevici odigrao sjajnu utakmicu i s visokih 7:2 nadigrao Rijeku te stigao do nova tri boda i tako na sjajan način zaključio jesenski dio sezone!

Plavi su furiozno ušli u dvoboj, s puno angažmana i energije, a to je urodilo plodom već u drugoj minuti. Mišić je pucao s više od 20 metara, Smolčić ušao u blok, ali je nespretno skrenuo loptu, prevario svog vratara i Dinamo je poveo. U istom ritmu plavi su nastavili i nakon vodstva, a drugi gol zabili su u 13. minuti. Mislav Oršić se u svom stilu namjestio na desnu nogu i silovito potegnuo s ruba šesnaesterca te udvostručio vodstvo svoje momčadi.

U 28. minuti mreža Rijeke se zatresla po treći put. Drmić je s desnog krila krasno uposlio Špikića, koji je potkopao loptu preko istrčalog Labrovića za vodstvo 3:0. U pretposljednjoj minuti prvog dijela Dinamo je odigrao najljepšu akciju na utakmici koja je rezultirala novim pogotkom. Drmić je loptom u prostor pronašao Špikića, koji je prvo zaobišao Labrovića, a onda sjajno u sredini pronašao Oršića koji po drugi put na utakmici pogađa mrežu Rijeke za 4:0.

POGOCI I U DRUGOM DIJELU

Početkom drugog poluvremena Rijeka je smanjila prednost Dinama. U 47. minuti nakon slobodnog udarca s lijeve strane šesnaesterca Lunetta je bio najviši u skoku i glavom je pogodio za 4:1.

No, Dinamo još uvijek nije rekao posljednju riječ. Novi pogodak zabili su u 56. minuti, kada je Josip Šutalo sjajno reagirao na centaršut s desne strane i zabio peti gol plavih.  Dalekometnim udarcem s više od 20 metara za 6:1 je zabio Emreli u 72. minuti i to tek što je ušao u igru. Novi pogodak za 7:1 Emreli je zabio u 85. minuti.

U sudačkoj nadoknadi Vrančić je zabio još jedan utješan pogodak za konačnih 7:2.

Dinamo je tako na Rujevici uz glasnu podršku svojih navijača proslavio jesenski naslov prvaka. Za plave slijedi odmor i pauza do sljedeće godine, a idući susret na rasporedu je 21. siječnja, kada će na stadionu Maksimir naša momčad ugostiti posljednjeplasiranu ekipu lige Goricu.

Čestitamo stožeru i igračima Dinama na sjajnom prvom dijelu sezone i jesenskom naslovu prvaka te im želimo odlične rezultate i u 2023. godini!