Autor fotografije: gnkdinamo.hr/Iva Cigrovskij

Suci: John Beaton, Alastair Mather, Sean Carr, Steven McLean (svi Škotska)

Astana (4-1-4-1): Erić - Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko - Maevski - Tomasov (od 80. Murtazajev), Kleinheisler, Mužikov (od 46. Almeida), Henrique - Kabananga (od 63. Janga). Trener: Roman Hrigorčuk.

Dinamo (4-1-4-1): Zagorac - Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac - Ademi (od 63. Šunjić) - Hajrović (od 82. Kadzior), Olmo, Gojak, Oršić - Budimir (od 46. Gavranović). Trener: Nenad Bjelica.

Žuti kartoni: Hajrović (36.), Stojanović (41.), Maevski (50.), Gojak (71.)

Strijelci: 0:1 - Budimir (39.), 0:2 - Olmo (84.)

Dinamo je ostvario važnu pobjedu u glavnom gradu Kazahstana u sklopu prve utakmice trećeg pretkola UEFA Lige prvaka. Protiv Astane, Plavi su na krilima Danija Olma slavili s 2:0 i napravili veliki korak prema plasmanu u grupnu fazu europskih natjecanja.

Glavni trener Nenad Bjelica odlučio se za identičan sastav i formaciju kao na utakmici otvorenja sezone, kad su Plavi s 5:0 deklasirali izraelski Hapoel Beer-Shevu. Na vratima je bio Zagorac, u zadnjoj liniji Stojanović, Theophile, Dilaver i Leovac, kao zadnji vezni igrao je kapetan Ademi, dok su u veznoj liniji igrali Hajrović, Olmo, Gojak i Oršić. U vrhu napada igrao je Budimir.

U prvom poluvremenu Dinamo je odigrao taktički vrlo odgovornu utakmicu, limitirao protivnika te im nije dozvolio da kreiraju opasne prilike. Izuzevši jedne opasne prilike iz standardne situacije, kad je Kleinheisler iskosa pogodio vratnicu. Plavi su uspostavili kontrolu nad utakmicom po teškoj podlozi umjetnog terena u Astani. I, prvu pravu priliku pretvorili u vodeći pogodak.

Igrala se 39. minuta kad je Olmo sjajno prošao protivnika, prebacio Aničića, sjurio se okomito po desnoj strani i u sredini nesebično asistirao za usamljenog Budimira. Modri napadač imao je lagan posao i poslao loptu u praznu mrežu za krucijalan pogodak.

U nastavak je Dinamo ušao s promjenom u vrhu napada, umjesto strijelca Budimira, u igru je ušao Mario Gavranović. I, nakon deset minuta igre, sjajno je kreirao priliku za Olma koji iskosa, s 15 metara šutira ravno u vratara Erića iz izgledne situacije. Stvorila je Astana nekoliko opasnih poluprilika, ali najveću je imao Dinamo u 70. minuti susreta. Modri su tad kreirali opsadu pred golom, prvo je Hajrović prošao po desnoj strani, dao za Gavranovića čiji topovski udarac brani vratar Erić, a zatim ni Hajrović ni Olmo nisu uspjeli pronaći put do mreže.

Ipak, maestralni Dani Olmo potvrdio je svoju klasu u 84. minuti. Gojak mu je dodao loptu na 25 metara od gola, a Španjolac je vrhunskim udarcem proparao mrežu Erića za velikih i važnih 2:0, rezultat koji daje veliku prednost Dinamu pred revanš u Zagrebu za tjedan dana.

Plavi nakon povratka iz Astane igraju prvenstveni dvoboj u petak, 10. kolovoza, na Maksimiru protiv Slaven Belupa, a zatim 14. kolovoza revanš protiv Astane.