Suci: Igor Križarić, Tomislav Petrović, Miro Grgić, Dario Bel

HNK Cibalia: Brkić - Zgrablić, Ikić, Peričić, Rubić - Plum - Karamarko, Vojković, Pervan (od 63. Filipović), Galić (od 70. Kordić) - Štrkalj; trener Dražen Pernar

GNK Dinamo: Livaković - Stojanović, Lešković, Benković, Lecjaks - Doumbia - Soudani, Moro, Gojak (od 70. Fiolić), Olmo (od 88. Knežević) - Henriquez (od 62. Hodžić); trener Mario Cvitanović

Žuti karton: Karamarko, Ikić, Rubić

Strijelci: 0:1 Olmo (18.), 0:2 Soudani (26.), 1:2 Karamarko (48.), 1:3 Soudani (51.) 11m, 2:3 Karamarko (63.), 2:4 Hodžić (82.), 2:5 Olmo (88.)

Igrači Dinama gostovali su u 11. kolu Hrvatski Telekom Prve lige u Vinkovcima kod Cibalije gdje su u napetom susretu na kraju upisali zasluženu i vrijednu 5:2 pobjedu. Olmo i Soudani postigli su po dva pogotka, dok se u strijelce u drugom dijelu upisao i Hodžić.

Trener Mario Cvitanović odlučio se za sljedeći sastav protiv vinkovačke momčadi: na golu je bio Livaković, stoperi Lešković i Benković, a na bokovima Stojanović i Lecjaks. Ispred njih igrao je kao i obično Doumbia, a pred njim Soudani, Moro, Gojak i Olmo. Špica je bio Henriquez. Što se tiče igrača koji nisu bili u kadru, izostali su Sigali zbog crvenog kartona te Ćorić i Matel koji se još nisu vratili nakon ozljeda.

Već u desetoj minuti susreta u dobroj je prilici bio Soudani kada je ubačaj Olma s lijeve strane s nekih sedam metara poslao malo pokraj desne vratnice. I domaćin je rano imao dobru situaciju kada je Karamarko malo iskosa s desne strane iz kaznenog prostora pucao, a Livaković spretno obranio.

Mreža Cibalije zatresla se u 18. minuti susreta kada je Moro lijepo asistirao i ubacio u kazneni prostor, a Olmo iskosa s lijeve strane poslao loptu u bliži kut za 1:0. U 26. minuti susreta nova dobra situacija za Modre i povećanje prednosti. Lešković je uputio s linije centra dugu loptu prema kaznenom prostoru Cibalije, Zgrablić nespretno nogom zaustavio loptu, vratar Brkić istrčao i boksao, a zatim je Soudani prebacio domaćeg golmana i pospremio loptu u mrežu domaćina za 2:0. Nešto kasnije Olmo je nabacio s desne strane, a Gojak glavom poslao loptu u ruke Brkića. Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao.

U drugom dijelu domaćin je smanjio prednost Dinama na 1:2 kada je u 48. minuti Karamarko prevario Livakovića i pospremio loptu u mrežu gostiju. Samo tri minute kasnije u kaznenom prostoru Ikić je srušio Henriqueza, a sudac je pokazao na bijelu točku. Za 3:1 precizan je bio Hilal Soudani.

U 63. minuti susreta ponovno smo gledali veselje domaćina i domaćih navijača kada je Karamarko s nekih 14 metara zabio drugi pogodak za Cibaliju i još jednom smanjio prednost Dinama. Nisu Modri prestali napadati pa se tako u strijelce upisao i Hodžić koji je ušao u igru u drugom dijelu. Fiolić je gurnuo do Hodžića koji se odlučio na prizemni udarac s nekih 30 metara i loptu precizno pokraj Brkića poslao u mrežu. U 88. minuti susreta Olmo je postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Sam je osvojio loptu, krenuo prema golu Cibalije i s ruba kaznenog prostora zabio za 5:2.

Modri su nakon 11 odigranih kola i dalje vodeća momčad lige, imaju devet pobjeda i dva remija, jedina su neporažena momčad lige s 29 osvojenih bodova. Prateća Rijeka ima 22 boda, ali i utakmicu manje (Rudeš - Rijeka, nedjelja, 1.10., 19h).

Igrači Dinama već dan nakon utakmice s Cibalijom putuju u Donju Mahalu (Bosna i Hercegovina) gdje će odigrati prijateljsku utakmicu s NK Dinamo (15h), a nakon toga slijedi reprezentativna pauza.